menu zwiń menu

zaproszenia ślubne

Druk w klasycznych zaproszeniach ślubnych

 

Delikatny druk w klasycznych zaproszeniach ślubnych
Przed podjęciem decyzji o tym, jak mają wyglądać zaproszenia na ślub, warto zastanowić się nad ich zawartością oraz przejrzeć dostępne wzory, które pozwolą wizualnie zobrazować ich wygląd Jeśli stawiamy na klasyczne i bardzo eleganckie dodatki, wybierzmy delikatny druk, który nie będzie zbyt dominujący, a sprawi, że całość pięknie się będzie ze sobą komponowała.

 

Różne rodzaje czcionek
Jeśli chcemy by całość tekstu w naszym zaproszeniu była napisana komputerowo, zastanówmy się nad tym, jaka czcionka będzie do tego najlepsza. Może być bardziej klasyczna, jak również nowoczesna, jednak pamiętajmy o tym, by była czytelna i aby pasowała do tradycyjnej skromnej wersji, która nie będzie ozdabiana masą dodatków. Bardzo ładnie będzie się w takich zaproszeniach prezentowała lekko pochylona czcionka z bardzo cienkimi i delikatnymi literami. Da to wrażenie niezwykłej subtelności, która przy prostym wzorze zaproszenia będzie niezbędna. Zwykle firmy, w których zamawiane są zaproszenia posiadają wzory takich czcionek, dzięki czemu możemy się zapoznać z przykładowym tekstem i ocenić jak będzie on wyglądał w naszym zamówieniu.

 

Wielkość czcionki
Zwróćmy uwagę na to jakiej wielkości będą zaproszenia. Jeśli jesteśmy zwolenniczkami miniaturyzacji i format będzie niewielki, wybierzmy też małą czcionkę, aby tekst się nie zlewał i żeby dobrze się go czytało. Zachowajmy również odpowiednie odstępy, by treść była przejrzysta .

 

czcionki

 

Aby urozmaicić zawartość naszego zaproszenia możemy użyć kilku różnych czcionek. Najbardziej wyrazisty powinien być główny tekst, informujący o dacie zaślubin i miejscu ceremonii. Nieco subtelniejszy może być wiersz, który zwykle wieńczy takie zaproszenie. Ponadto możemy wpleść odrobinę innowacji i zrezygnować z odręcznych podpisów na rzecz wykonanych komputerowo.

« «