menu zwiń menu

zaproszenia ślubne

Jak wykonuje się zaproszenia ślubne

wykonanie zaproszeń

 

Przygotowanie zaproszeń ślubnych

Metod wykonywania zaproszeń na ślub jest wiele. Wszystko zależy od tego jakie są nasze oczekiwania. Jeśli zależy nam prostym wzorze i nie potrzebujemy do tego nowoczesnych technologii, możemy je stworzyć sami, ale równie dobrze możemy zlecić to specjalnej firmie, która się w tym specjalizuje i zadanie wykona za nas szybko i solidnie.

 

Własnoręcznie wykonane zaproszenia

Jeśli chcemy, by nasze zaproszenia były bardziej tradycyjne, bez zbędnych upiększeń, a przy tym chcemy zaoszczędzić pieniądze, możemy sami wykonać je we własnym domu. Będziemy od tego potrzebowali komputera z podłączoną drukarką. Niekiedy w sieci można znaleźć gotowe szablony, które wystarczy wydrukować na specjalnie do tego zakupionym papierze. Nakład naszej pracy będzie zależny od tego, co chcemy, by w takim zaproszeniu się znalazło. Jeśli uznamy, że jest ono zbyt skromne, po wydrukowaniu, możemy dołączyć do niego jakieś elementy ozdobne, np. można przykleić delikatne perełki, kwiatuszki lub przewiązać papier kolorową wstążką. Jeżeli wolimy, by zaproszenie wyglądało bardziej okazale, możemy użyć do tego Photoshopa, który przygotuje nam piękne tło, np. w postaci naszego wspólnego zdjęcia. Zaletą takiego wykonywania zaproszeń jest to, że nie tylko będą one tańsze, ale także w każdej chwili będziemy mogli je dodrukować nie czekając kolejnych kilku dni na realizację zamówienia w drukarni.

 

Zaproszenia drukowane cyfrowo

Jeśli jednak nie mamy zbyt wiele czasu na to, by przygotować takie zaproszenia we własnym domu, możemy skorzystać z usług drukarni cyfrowych, które oferują kompleksowe usługi. Nie tylko zadbają one o przejrzyste wnętrze, ale także pięknie ozdobią nasze zaproszenia. W pracowniach grafików zwykle można wybrać odpowiadającym wzór i kolor ewentualnych dodatków. Dzięki technice cyfrowego druku laserowego możliwe jest wykonanie zaproszenia niezwykle szybko, ale i bardzo precyzyjnie Zaletą takiego druku jest wysoka jakość uzyskiwanego produktu, możliwość stworzenia własnej, niepowtarzalnej szaty graficznej, jak również opcja poddawania zaproszeń dalszej obróbce w razie ewentualnej potrzeby wprowadzenia zmian. Ceny takich zaproszeń są uzależnione od tego jakie będą nasze oczekiwania względem dekoracji. Jeśli zdecydujemy się na jakiś mało popularny motyw lub nasze zlecenie będzie wymagało większej precyzji wykonania, cena może być wyższa niż w przypadku klasycznego, prostego w formie zaproszenia.

« «