menu zwiń menu

zaproszenia ślubne

Nowoczesność a klasyka

Nowoczesność kontra klasyka
Przygotowując się do jednego z ważniejszych dni w życiu, czyli ślubu, przyszła Młoda Para ma przed sobą do załatwienia wiele formalności. Jedną z nich jest wybór zaproszeń ślubnych. Zwykle przypada to w udziale kobiet, które bardziej znają się na estetyce i większą wagę przywiązują do szczegółów. Wybór wcale nie jest łatwy ponieważ wzorów, kolorów i wszelkich dodatków jest tyle ile, tylko pomysłów. Często zatem stoimy przed dużym dylematem jaki wzór będzie najlepszy.

 

Nowoczesny design 
Jeśli szykujemy wystawne wesele, z dużą liczną gości oraz sporym nagromadzeniem ozdób towarzyszących całej oprawie, możemy zdecydować się na modne obecnie zaproszenia w bardzo nowoczesnym stylu. Zwykle są one wykonywane na błyszczącym, grubym papierze, co wzmacnia wrażenie elegancji. Poza tym towarzyszą im ozdoby w postaci kwiatów, lub perełek czy cyrkonii. Niestety czasem zamiast zyskania wrażenia owej elegancji zaproszenie może stać się symbolem kiczu, jeśli efekt ozdobny będzie przesadzony. Dzisiejsza stylistyka znacznie różni się o tej, która towarzyszyła zaproszeniom jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Teraz mają one symbolizować przepych, bogactwo oraz dbałość o szczegóły. Ponadto Panny Młode często zwracają uwagę na to, by kolorystyka zaproszenia lub towarzyszących im dodatków pasowała do pozostałych elementów np. naszyć na sukni, bukietu, winietek na stoły lub etykietek na butelki z wódką. Niektóre firmy oferują nawet możliwość zakupu kompletu tych dodatków wykonanych w jednym stylu. Niestety dużym minusem jest cena, ponieważ im bardzie wytworne zaroszenie i im bardziej bogato udekorowane, tym więcej trzeba za nie zapłacić.

 

Klasyczny styl
Jak się okazuje wciąż jest wiele miłośniczek zamawiania zaproszeń bardziej klasycznych. Ta moda na chwilę zapomniana, teraz do nas powraca. Takie zaproszenia są to zwykle proste składane na pół i następnie otwierane kartki białego lub kremowego papieru kredytowego, z bardzo delikatnym motywem zdobniczym lub też bez niego i zawartością jedynie w postaci tekstu zaproszenia. Dzięki nim goście zwracają uwagę na treść, a nie na całą oprawę, która przy bardziej ozdobnych wersjach odciąga uwagę od przekazu. Klasyczne zaproszenia z całą zawartością można wydrukować lub, jeśli mamy ładny charakter pisma, wypisać odręcznie. Odmiana klasyczna idealnie pasuje do skromniejszych ceremonii. Dużą jej zaletą jest niska cena. Takie zaproszenia są bardzo gustowne, a przy tym tanie, co dla wielu przyszłych mężatek jest bardzo ważną kwestią.

« «