menu zwiń menu

zaproszenia ślubne

Papier na zaproszenia ślubne

 

Najlepszy papier na zaproszenia ślubne
Możliwości wykonania zaproszeń ślubnych jest dziś nieskończenie wiele. Różnią się one nie tylko stylem, kolorem czy liczbą dodatków, ale także tworzywem, na którym są drukowane. Możemy przebierać w rodzajach papieru, który jest podstawą do wykonania zamówienia. To na jakie tworzywo się zdecydujemy, zależeć będzie od tego czy ma to być skromne, delikatne zaproszenie, czy wyjątkowo eleganckie z wieloma dodatkami.

 

Klasyczne zaproszenia ślubne
Bardzo eleganckie, choć skromne zaproszenia, bez zbędnych upiększeń najlepiej wydrukować na papierze kredowym. To rodzaj papieru powlekanego delikatną warstwą białego pigmentu mineralnego z domieszką kleju. Jest on w dotyku dosyć śliski, dlatego najlepiej, aby treść była dodana elektronicznie, ponieważ odręczne wypisywanie, zwłaszcza piórem może spowodować, że tekst się rozmaże i zaproszenie będzie się nadawało do kosza. Dużym atutem tego papieru jest fakt, iż ze względu na ów delikatny połysk nadaje on bardzo gustowny wygląd. Ponadto jest to papier dosyć cienki, a zatem idealnie pasuje do oprawy skromnych, uroczystości. Jego wygląd jest zależny od wybranej przez nas gramatury. Zamówienie zaproszenia na papierze kredowym to doskonałe rozwiązanie, jeśli nie zależy nam na wytworności. Takie dodatki wciąż są bardzo modne i chętnie zamawiane przez przyszłych nowożeńców, pomimo dużej dostępności wersji kolorowych i bogato zdobionych.

 

Z nutką nowoczesności
Jeśli marzą nam się bardziej nowoczesne zaproszenia, możemy wybrać wiele wzorów papierów ozdobnych. Taki papier jest grubszy niż kredytowy, co w przypadku skromnego zaproszenia mogłoby nie wyglądać zbyt efektownie. Jeśli jesteśmy zdecydowane na wersję mocno zdobioną, można puścić wodze fantazji i dokonać wyboru spośród wielu rodzajów papieru. Będą się one różnić gramaturą oraz kolorystyką, a także fakturą, bowiem możemy zamówić zaproszenia zarówno całkiem gładkie, jak i wytłaczane. Istnieje także opcja wyboru zamiast klasycznego białego lub kremowego odcienia, koloru bardziej żywego lub nawet kilku gam kolorystycznych. Wiele par decyduje się na zakup papieru perłowego w przeróżnych odcieniach. Niestety trzeba wziąć pod uwagę, że im bardziej okazałe zaproszenie, wyszukany rodzaj papieru i im więcej dodatków, tym cena takich zaproszeń wzrasta.

« «