menu zwiń menu

zaproszenia ślubne

Tradycyjne zaproszenia ślubne wciąż w modzie

Tradycja wciąż w modzie
Ślub to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu każdej zaręczonej pary. Oprócz wagi tego dnia, istotna jest cała oprawa, a więc wesele, suknia ślubna Panny Młodej oraz garnitur Pana Młodego, a także zaproszenia. Zwykle tą stroną przygotowań zajmuje się przyszła mężatka. Ślub jest dosyć kosztownym przedsięwzięciem, dlatego większość pań stara się ciąć koszty, gdzie tylko się da. I tak czasem można się spotkać z tym, że zaproszenie na ślub jest przekazywane bezpośrednio ustnie lub za pomocą telefonu, albo bardziej nowoczesną drogą mailową. Z pewnością w niektórych przypadkach jest to wygodniejsza, a także szybsza droga informowania o tej przepięknej uroczystości, jednak nic tak naprawdę nie zastąpi klasycznego, drukowanego zaproszenia. Wbrew pozorom obcinanie kosztów na zaproszeniach nie przyniesie oszałamiających oszczędności, choćby dlatego, że cena ich zamówienia, zwłaszcza w przypadku tradycyjnych form, nie jest wcale wysoka.

 

Drukowane zaproszenie jako wizytówka Młodej Pary
Wręczenie takiego drukowanego zaproszenia gościom jest swego rodzaju wizytówką przyszłych nowożeńców. W ten sposób pokazujemy, że każdą zapraszaną parę traktujemy poważnie, że dany gość nie jest proszony na wesele tylko dlatego, że ktoś inny nam odmówił i „wcisnęliśmy” go na to wolne miejsce. Takie zaproszenie jest wyrazem szacunku do drugiej osoby, dlatego warto zainwestować w ten, jak się okazuje dosyć potrzebny dodatek. Obecnie, dzięki postępowi technicznemu, istnieje możliwość drukowania zaproszeń cyfrowo w dwóch, a nawet w trzech technologiach. To znacznie ułatwia pracę i pozwala na wykorzystanie większych możliwości i wykonanie bardzo eleganckich i dopracowanych w każdym szczególe zaproszeń.

 

Duży wybór stylu, druku oraz papieru
Obecnie mamy bardzo duży wybór zaproszeń zarówno bardziej tradycyjnych, jak i nowoczesnych, które praktycznie sami możemy zaprojektować. Decydując się na ten dodatek możemy zdecydować o rodzaju papieru, rodzaju oraz wielkości czcionki, jak również kolorystyce i ewentualnych upiększeniach. Zaproszenia można nabyć w bardzo zróżnicowanej cenie, ponieważ bardziej okazałe i zawierające więcej elementów będą droższe niż te klasyczne drukowane na białym papierze kredytowym. Wybór zależy od indywidualnych preferencji przyszłych nowożeńców. Najważniejsze, aby takie zaproszenia zamówić stosunkowo wcześnie, by zostały wypisane na czas i żeby dotarły do każdego gościa najpóźniej miesiąc przed planowaną ceremonią.

 

 

« «