menu zwiń menu

zaproszenia ślubne

Treść zaproszeń ślubnych

zaproszenie na ślub - treśc

 

Treść zaproszeń
Każde zaproszenie ślubne jest  dla gości weselnych informacją o tym, gdzie i kiedy ma się odbyć ślub przyszłych małżonków, a zatem oprócz przyciągającej uwagę szaty graficznej, musi ono zawierać przydatną i czytelną treść. Obecnie narzeczeni coraz chętniej sięgają po ciekawe pomysły, by zaproszenie nie było jedynie banalną kartką papieru, którą goście wrzucą na dno szuflady.

 

Zawartość zaproszenia

Większość zaproszeń otwiera i zamyka króciutki wiersz na temat miłości lub małżeństwa. Może to być również cytat kogoś znanego, a równie dobrze nasza własna twórczość. Nie ma tu żadnej reguły, ponieważ każde zaproszenie jest przygotowywane zgodnie z indywidualnymi wytycznymi. Jego centralną część stanowi najważniejsza informacja, mianowicie powiadomienie o tym, że danego dnia w danej parafii lub urzędzie stanu cywilnego odbędzie się ślub obecnych jeszcze narzeczonych. W tym miejscu należy podać dokładną nazwę parafii lub urzędu wraz z adresem, by zaproszeni goście, zwłaszcza Ci przyjezdni nie mieli problemu z trafieniem na miejsce. Następnie informuje się gości o planowanym przyjęciu weselnym lub skromnym poczęstunku, również podając dokładne namiary na miejsce, w którym się odbędzie uroczystość. Najczęściej w zaproszeniu pojawia się także uprzejma prośba o potwierdzenie przybycia do ustalonego przez nowożeńców terminu. W tym celu należy podać telefon kontaktowy, przynajmniej do jednego z przyszłych małżonków.

 

Nowatorskie pomysły na treść zaproszeń

Wciąż w modzie są klasyczne, wręcz szablonowe treści, które wstawia się do zaproszeń, jednak idąc z duchem czasu, możemy skorzystać z bardziej oryginalnych wzorów. Coraz częściej spotyka się zaproszenia, w których treść przypomina zaproszenie na premierę sztuki teatralnej lub informacja o miejscu i dacie imprezy jest podana w bardzo żartobliwy sposób, w rymowanej formie. To na jaki rodzaj treści się zdecydujemy, zależy wyłącznie od naszego punktu widzenia i poczucia humoru. Jeśli jesteśmy wystarczająco kreatywni możemy sami stworzyć niebanalny tekst, a nawet ułożyć wiersz lub ciekawy cytat, który będzie wieńczył zaproszenie. Najważniejsze, aby treść była dla gości zrozumiała, a tekst przejrzysty.

 

« «