menu zwiń menu

zaproszenia ślubne

Wybór motywu do zaproszeń ślubnych

zaproszenie motyw

 

Motyw do zaproszeń ślubnych

Zaproszenie na ślub w dzisiejszych czasach może przybierać różną formę. Wciąż w modzie są klasyczne zaproszenia drukowane na specjalnym papierze, jednak dziś z reguły towarzyszą im dodatki, które są elementem zdobniczym, a także nawiązują do stylu wesela.

 

Wybór motywu przewodniego
W zaproszeniu ślubnym bardzo ważna jest treść przekazu, ponieważ to na jej podstawie zaproszeni goście dowiadują się o dniu organizowanej uroczystości oraz jej miejscu. Jednak nie mniej ważna jest oprawa. Takie zaproszenie to swego rodzaju element dekoracyjny i dodatek do całej reszty. Zanim zdecydujemy się na wybór zaproszenia, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, przede wszystkim wystawność wesela. Jeśli organizujmy skromny ślub, a po nim jedynie obiad dla najbliższych gości, powinniśmy się zdecydować na delikatne zaproszenie bez zbędnych upiększeń. Jeżeli jednak uroczystość ma być organizowana z pompą, możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i zamówienie zaproszenia w bogatej formie.

 

Kolor przewodni
Najczęściej nowożeńcy, a zwłaszcza przyszłe Panny Młode, dopasowują kolorystykę zaproszenia do koloru, który będzie dominował na weselu. Zwykle w jednym odcieniu zamawia się dodatki do sukni, winietki na stół, zawieszki na wódkę, kwiaty do bukietu oraz elementy dekoracji stołów weselnych. Jeśli zatem wybraliśmy już kolor przewodni naszego ślubu, w takim też odcieniu wykonajmy zaproszenia. Nie trzeba jednak decydować się na kolorowy papier, wystarczy np. przewiązać zaproszenie tasiemką w danym odcieniu, zamówić ozdobny wzorek lub zastosować kolorową czcionkę.

 

Kształt
Oprócz wyboru odcienia zaproszenia, możemy także wybrać niestandardowy kształt. Z racji tego, że ślub jest bardzo romantycznym wydarzeniem, można zamówić zaproszenie w kształcie serca. W takim przypadku do kompletu wybierzmy również winietki, opakowania na ciasto i podziękowania dla gości w podobnym stylu.

Ostatnimi czasy niezwykle popularnym motywem zaproszenia, jest umieszczanie na nim zdjęcia przyszłej Pary Młodej. Oprócz tego nowożeńcy często decydują się na zaproszenia, które są imitacją, paszportów, kartek z kalendarza, zaproszeń na spektakl teatralny, pocztówek lub prezentów. Pamiętajmy jednak o tym, że im bardziej wymyślny wzór, tym więcej zapłacimy za wykonanie.

« «